Slovenski Podcasti

Seznam vseh slovenskih podcastov

Slovenija s točko ostaja v vrtiljaku skupine

Junijska točka slovenske izbrane vrste ni izpolnila želja, manj je od pričakovanega, a skupina ostaja odprta pred jesenskim finišem, ko bo še več kot polovica preostalih tekem. Vtis z dvoboja proti nosilcu skupine Danski je bil sprva zelo spodbuden, na koncu pa je Slovenija vzdržala gostujoče nalete. Končni izid je bil 1 : 1, v nogometnem podkastu Vala 202 pa prisluhnite debati o plusih in minusih. Negativna sta padec slovenskega ritma v drugem polčasu in napaka, znova na boku, po kateri so Danci zadeli, med pluse pa spadajo čvrsta igra v obrambi, spodbuden prvi polčas, uigranost manj izkušenega dueta Janža−Mlakar na levi strani in vse bolj nenadomestljiva napadalni adut Šeško in steber obrambe Bijol. Tega dobro pozna gost podkasta, njegov nekdanji selektor v reprezentanci do 17 let Dušan Kosić. Bijol je tedaj še igral na položaju napadalnega veznega, potem pa svoje mesto našel v osrčju obrambe. Neverjetna preobrazba mu je uspela v reprezentančnem dresu. Pred dobrim letom so se številni spraševali, ali si zasluži mesto v prvi postavi po kopici napak ob visokem porazu v Srbiji, zdaj pa je ključni člen ekipe, na zadnjih dveh tekmah tudi zgleden kapetan. Dušan Kosić v podkastu Žoga je okrogla debatira z valovsko trojico, z Boštjanom Janežičem, Markom Cirmanom in voditeljem Luko Petričem.